hakkında

Hikmet Anıl Öztekin


YAKLAŞIK HAFTADA 1 MAIL ALIRSIN...

Son video ve seminerlerden haberdar ol


Bu Benim Hikayem


Trabzon’da doğdu ve İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaat Fakültesinden mezun oldu. Önce kendisini değiştirdi ve ardından dünyayı değiştireceğine dair söz verdi.

01

YAZAR

02

KONUŞMACI

03

girişimci

18 yaşında başladı hikayem


Hikmet Anıl Öztekin ?

– 1986 yılında öğretmen Baba ve Annenin ilk oğlu olarak Trabzonda tam kova burcu vakitlerinde doğdu.

– İçine kapanık şahsına münhasır bir çocukluk geçirdi.

– Matematik ve Fizik aşkıyla geçen Ortaokul ve Lise yıllarının ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaat Fakültesini Kazandı.

– Üniversite süresince sosyal sorumluluk projeleri ile Türkiye genelinde bir çok projeye imza attı. Bir çok üniversite öğrenci konseyi tarafından düzenlenen “Kardeş Okul” sosyal sorumluluk projesini ilk olarak 2006 yılında İTÜ’de başlattı. Diyarbakır’da 2 ilköğretim okuluna derslikler ve kütüphane yapımı, Üniversite içerisinde sigara satışının kaldırılması gibi bir çok sosyal sorumluluk projesi ile birlikte Lösev ve bir çok yardım kuruluşlarından ödüller aldı.

– Dönemin İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Muhammed Şahin tarafından 2 yıl üst üste teşekkür ödülü aldı.

– Üniversite okurken bir dönem avrupada yaşadı.

– Üniversite yıllarında Mimarlık fakültesinde birçok derse girip tasarım yönünü geliştirdi ve yine üniversitede ingilizce ile birlikte ispanyolca dersleri aldı.

– İstanbul Teknik Üniversitesinden mezun olup askerliğini İskenderun/Hatay’da gerçekleştirdi.

– Ardından ünlü bir İtalyan gemi şirketinde çalışma hayatına atıldı. Bu dünyaya geliş amacını aramak ve insanlara farkındalık sağlamak üzere iş süresinin tam 2.yılını doldurduğu günde istifa edip kendisini araştırma ve çalışmalarına adadı.

– Henüz 26 yaşındayken arkadaşları arasında okunsun diye lise yıllarında yazdığı şiirlerden oluşan “Elif gibi Sevmek” kitabını çıkarttı ve o yıl Türkiye’de en çok satan ve konuşulan kitap oldu toplam baskı adedi 850.000 ‘i geçti.

– Ardından Elif gibi Sevmek -2 ve Eyvallah, Eyvallah-2 kitaplarını çıkartmıştır. Her kitabı en az 300.000 baskı yaparak çıktıkları yılların en çok okunan kitaplar listesine girmiştir.

– Son olarak da 8 Mart 2017 tarihinde Fesleğen kitabı ile belki de en beğenilen kitabı çıkmış olup 3 haftada 150.000 adet baskıya ulaşmıştır. Çokça insanın hayatına güzel değerler katan Fesleğen ile Seyyah’ın hikayesi bu kitapla sona ermiştir.

– Kitlesel değişimlerin mümkün olduğuna inanır ve Youtube kanalında videolar, sosyal medya hesaplarında paragraf ve sözler, kitaplarında da kurgu ve öğretiler ile bunu gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

– Adettendir ya “önce yakın çevreniz” yazar da önce aşık olduğu toprağın üzerinde yaşayanlara sonra da dünya üzerinde vicdanlı ve akıllı insanlara ulaşıp henüz tanışmadıkları ya da yanlış şekilde tanıştıkları değerleri doğru şekilde bu insanlara ulaştırmayı hedeflemektedir. Edebiyatı inandığı hayat felsefesini insanlara aktarma aracı olarak kullanmakta ve bu felsefeyi tüm dünyaya yaymayı amaçlamaktadır;

“Ne için varsan, O’nun için yaşa”